JE TO ZLATO! Biatlonová královna Koukalová ovládla sprint v rakouském Hochfilzenu

10. února 2017·Zprávy·Redakce

ČTK

Gabriela Koukalová vyhrála sprint biatlonistek v Hochfilzenu a má první individuální zlato z mistrovství světa. Titul vybojovala o čtyři sekundy před Němkou Laurou Dahlmeierovou, i třetí z medailistek Anais Chevalierová z Francie předvedla bezchybnou střelbu.

Koukalová s Dahlmeierovou potvrdily roli velkých favoritek světového šampionátu. Česká závodnice startovala až s číslem 96 a od prvních mezičasů se držela v čele. Zlato přidala ke stříbru z individuálního závodu na MS před dvěma lety v Kontiolahti, ze štafet má zlato a bronz.

Na další pódium bude Koukalová útočit v nedělním stíhacím závodu. Eva Puskarčíková dnes skončila na 17. místě se dvěma chybami při střelbě vleže, Lucie Charvátová byla dvaatřicátá. Veronika Vítková chybovala při střelbě pětkrát a obsadila až 68. pozici.