Jízda Bouzkové v Torontu pokračuje. Tenistka postoupila stejně jako Plíšková do čtvrtfinále

9. srpna 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Česká tenistka Marie Bouzková postoupila na turnaji v Torontu do čtvrtfinále. Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska porazila dvakrát 6:2 a její další soupeřkou bude Rumunka Simona Halepová. Japonka Naomi Ósakaová přehrála Polku Igu Šwiatekovou 7:6, 6:4 a dál bojuje s Karolínou Plíškovou o pozici světové jedničky.

Jednadvacetiletá Bouzková postoupila do turnaje z kvalifikace a zatím neztratila ani set. Lotyšské soupeřce hned v úvodu dvakrát sebrala podání a ani ve druhém setu nezaváhala. Za osmdesát minut proměnila první mečbol a v žebříčku se posune minimálně o 25 míst na 66. příčku.

Bouzková, která před turnajem nevyhrála jediný ze sedmi zápasů proti hráčkám z první světové padesátky, si v Torontu připsala už druhé vítězství nad grandslamovou vítězkou. Ve druhém kole zdolala šampionku předloňského US Open Američanku Sloane Stephensovou, zatímco Ostapenková v roce 2017 triumfovala na Roland Garros.

Osmnáctiletá Polka Šwiateková v předchozím kole vyřadila Dánku Caroline Wozniackou a ani proti další bývalé světové jedničce nebyla bez šance. Vítězka loňské wimbledonské juniorky v prvním setu neproměnila setbol a prohrála ho až v tie-breaku.

Ósakaovou teď čeká Serena Williamsová, která vyřadila Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou, Plíšková bude mít mezi poslední osmičkou přece jen snadnější úkol, už dnes od 20:00 vyzve domácí Biancu Andreescuovou. Aby se česká hráčka znovu stala světovou jedničkou, musí postoupit do finále, případně v něm Ósakaovou porazit.

Ósakaová a Williamsová odehrají první vzájemný zápas od loňského finále US Open, ve kterém japonská tenistka připravila soupeřku o rekordní 24. grandslamový triumf. Šestatřicetiletá Američanka tehdy navíc neunesla průběh zápasu a za nadávky rozhodčímu a další výlevy vzteku dostala pokutu 17 tisíc dolarů.