K protestům proti Babišovi se přidali i krajané v Paříži

12. června 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

K protestům proti českému premiérovi Andreji Babišovi, které se v úterý konaly na různých místech v ČR, se připojili i krajané v Paříži. Pod Eiffelovou věží se sešla asi třicítka Čechů a Češek, aby vyjádřili podporu svým spoluobčanům, kteří v Čechách pravidelně demonstrují a žádají demisi předsedy vlády.

Protest se konal na Martových polích před Eiffelovou veží a poté se přesunul před nedaleké sídlo českého velvyslanectví. Třicítka účastníků nesla české vlajky a transparenty s hesly jako “Není nám to jedno” a “Příště Letná”. Pokojná demonstrace trvala asi půl hodiny.

Akci svolal na sociálních sítích Ondřej Kubánek, který ve francouzské metropoli žije již 11 let. Dopisovatelce ČTK řekl, že jeho cílem bylo ukázat, že ani Čechům žijícím v zahraničí není dění na domácí politické scéně lhostejné. “Nejde jen o Babiše, ale chceme ukázat, že jsme celkově nespokojeni s politickou reprezentací České republiky,” dodal Kubánek.

Demonstrace se zúčastnila například také učitelka češtiny Lenka. “Kdybych byla v Česku, tak bych se určitě účastnila všech demonstrací, a proto jsem ráda, že tady ta iniciativa vznikla,” uvedla.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články