Kanoistka Tereza Fišerová získala na MS bronz

30. září 2018·Zprávy·Karolína Stránská

Mistrovství světa ve vodním slalomu, 29. září 2018 v Riu de Janeiro. Česká kanoistka Tereza Fišerová v semifinálové jízdě.

Kanoistka Tereza Fišerová získala bronzovou medaili na mistrovství světa ve vodním slalomu. Vyhrála suverénka této kategorie Jessica Foxová z Austrálie před obhájkyní zlata Mallory Franklinovou z Británie. Pořadí na prvních dvou místech tak bylo v Riu de Janeiro stejné jako v sobotním závodu kajakářek.

Obhájkyně stříbra Fišerová jela jako druhá a od začátku ztrácela na Rakušanku Nadine Weratschnigovou. Navzdory “šťouchu” ve 22. brance jí ale skvěle vyšla závěrečná třetina tratě a dostala se o 41 setin do čela. Nakonec to byl rozdíl mezi medailí a čtvrtým místem.

Fišerovou totiž porazily jen dvě největší favoritky. Foxová, která v této kategorii vyhrála všechny letošní závody SP, zajela čistě a nadělila Franklinové bezmála pět sekund. Do rekordní sbírky tak přidala sedmé individuální zlato z MS.

O medaile ještě budou bojovat kajakáři včetně české trojice Jiří Prskavec, Vít Přindiš a Ondřej Tunka.