Komplic vraha manželů z Ústecka zůstane ve vazbě, rozhodl soud

Komplic vraha manželů z Ústecka Jaroslav T. zůstane ve vazbě. Rozhodl o tom ve středu ústecký krajský soud, který pokračoval v projednávání případu z počátku letošního ledna. Vrah, který znásilnil dvě nezletilé dívky v domě zavražděných rodičů, se po činu zastřelil. Jaroslavu T. hrozí za zbavení osobní svobody osm až 16 let vězení.

Čtyřiapadesátiletý Jaroslav T. podle obžaloby pomáhal vrahovi svazovat oběti a poté podle svých slov objekt opustil. Motiv jeho činu byl podle znalců čistě zištný, vrah mu za pomoc slíbil finanční odměnu. Ženu podle znalců vrah ubil, otce uškrtil, dvě nezletilé dívky znásilnil a syna omráčil. Při vstupu do chaty vrah zastřelil psa.

U soudu ve středu měl vypovídat znalec kvůli doplnění posudku z oboru psychiatrie a zdravotnictví na nezletilé dívky. Znalec se z jednání omluvil. Bez jeho výslechu soud nemůže podle předsedy senátu ukončit dokazování.

Hlavní líčení pokračovalo čtením listinných důkazů, jako byla výpověď souseda, kterého syn zavražděných přivolal na pomoc, nebo lékařů, kteří přijeli do domu. Ve výpovědích popisovali hrůzný obrázek, který se jim po příchodu a příjezdu do chaty naskytl.

Hlavní líčení má pokračovat ještě ve čtvrtek a v pátek, rozsudek zatím nepadne.

Zdroj: ČTK