Nádherné gesto! Královská rodina pozvala na svatbu speciálního hosta

Dívka, která přežila loňský teroristický útok na koncertě v Manchesteru, dostala od prince Harryho a jeho nastávající choti Meghan Markleové pozvánku na květnovou svatbu. Spolu s ní pár pozval i řadu dalších mladých lidí, kteří něčím pomohli či nějak inspirovali své okolí, uvedla agentura Reuters. Na svatbu naopak podle britských médií nebyla pozvána řada předních politiků včetně premiérky Theresy Mayové či amerických prezidentů.

Dvanáctiletá Amelia Thomasová zažila velké překvapení, když jí matka minulý týden oznámila, že jí telefonuje královský palác. Dívce, která se dosud potýká s psychickými následky prožitého otřesu, sdělili, že bude mezi 1200 lidmi pozvanými 19. května na hrad Windsor na svatební oslavu.

“Nevěděla jsem, co říct. Vyrazilo mi to dech,” řekla Reuters školačka, která byla v davu lidí na koncertu zpěvačky Ariany Grandeové, kde atentátník loni v květnu zabil 22 lidí a 500 jich zranil.

Královský palác ji pozval na podnět její matky a Thomasová tak bude mezi početnou skupinou mladých lidí přítomných na svatební oslavě.

Na samotný obřad do kaple svatého Jiří se dostane 600 lidí, mezi nimiž bude podle médií chybět Mayová či americký prezident Donald Trump. Nedorazí prý ani jeho předchůdce Barack Obama, který má s chotí Michele se snoubenci blízký vztah. Windsorská kaple je výrazně menší než Westminsterské opatství, kde si v roce 2011 bral Harryho bratr William Kate Middletonovou. Svatby se tehdy zúčastnila řada šéfů vlád.

Zdroj: ČTK