Krásný nápad! Lékaři nosí na ochranných oblecích usměvavé fotky

Pobyt v nemocnici pro pacienty nakažené koronavirem nemusí být pro některé lidi úplně příjemný. A co když pak přijde na oddělení lékař nebo jiný člen zdravotnického personálu v masce, s brýlemi a v ochranném obleku? Náročná situace může být ještě těžší. Proto si Robertino Rodriguez, terapeut z nemocnice v americkém San Diegu, dal na ochranný oblek svou usměvavou fotografii, napsal zpravodajský server CNN.

Se snahou, jak pacientům usnadnit léčbu, se Rodriguez pochlubil na instagramu, kde se jeho nápad zalíbil více než 30.000 lidem. “Bylo mi hrozně líto mých pacientů na pohotovosti, když k nim vejdu a mám obličej zakrytý ochrannou maskou,” napsal Rodriguez ke svému příspěvku.

“Úsměv dokáže s vyděšeným pacientem udělat hotové divy. A proto jsem si vyrobil velkou, v plastu zatavenou fotografii, na které se usmívám, aby moji pacienti viděli uklidňující úsměv,” dodal.

Jeho nápad inspiroval další zdravotníky, kteří se rozhodli pro stejný krok. “Naši pacienti jsou sami v nemocnici, nemají povolené návštěvy a jsou obklopení týmem zdravotníků, který je od hlavy po paty v ochranných oblecích,” řekl CNN Derek DeVault, ošetřovatel z Los Angeles. “Fotografie člověka, který je pod tím oblekem, může pacienta v těchto stresujících časech uklidnit.”

Galerie