Krásný výkon! Čeští hokejisté porazili v důležitém utkání na mistrovství světa Lotyšsko 6:3

16. května 2019·Zprávy·Karolína Stránská

Čeští hokejisté porazili v důležitém utkání na mistrovství světa Lotyšsko 6:3, přestože po první třetině prohrávali 0:2. Druhou část ale svěřenci Miloše Říhy vyhráli drtivě 4:0 a po čtyřech zápasech mají v bratislavské skupině B na kontě devět bodů.

Lotyši, kteří šli do zápasu rovněž s šestibodovým ziskem, využili dvě přesilovky zásluhou Mikse Indrašise a Laurise Darzinše. Ve 26. minutě načal obrat rovněž v početní výhodě bek Filip Hronek. Další góly přidali do druhé přestávky Jan Kovář, Jakub Voráček a Jakub Vrána.

Pojistku pak ve třetím dějství přidal Dominik Simon. Darzinš pak sice opět v přesilovce v 56. minutě snížil, ale jakékoliv drama odmítl znovu kapitán Voráček, jenž si vedle dvou gólů připsal i dvě nahrávky.

V dalším utkání narazí Říhův tým hned v pátek na Itálii. Nováček mezi elitou za čtyři vystoupení ve slovenské metropoli ještě nezískal ani bod při hrozivém skóre 0:30. Zápas začne ve 20:15.