Majitel penzionu (58) tajně nahrával hosty! Šlo mu prý o intimní záběry

Kriminalisté obvinili osmapadesátiletého majitele penzionu z Dolní Kalné na Trutnovsku kvůli nahrávání hostů skrytou kamerou. Muž je podezřelý z poškození cizích práv a v případě odsouzení mu hrozí až dva roky vězení. Intimní záběry hostů muž podle policie pořizoval od loňského srpna do letošního února na pokojích a v koupelně. Informaci potvrdil mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Na tajné nahrávání se přišlo poté, co si jeden z hostů penzionu všiml v koupelně skrytého nahrávacího zařízení. “Ubytované hosty muž nahrával při převlékání a provádění osobní hygieny s úmyslem si pořídit intimní záběry,” uvedl mluvčí. Újmu spočívající zejména v porušení práva na soukromí muž podle kriminalistů způsobil osmadvaceti lidem.

Kriminalisté v penzionu zajistili dva počítače a nahrávací zařízení s paměťovými disky. “V paměti jednotlivých zařízení bylo zjištěno několik desítek souborů s videozáznamy a fotografiemi ubytovaných osob,” uvedl mluvčí. Zároveň se podle něj nepotvrdilo prvotní podezření, že na záznamech jsou zachyceni i lidé mladší 18 let. Na záznamech údajně byly převážně ženy.

Zdroj: ČTK