Miloš Zeman se opět trefoval do novinářů. Zalíbil se mu vtípek na internetu

24. října 2018·Zprávy·Karolína Stránská

Zdroj: TMBK/Instagram

Prezident Miloš Zeman se ve středu opět trefoval do médií, v souvislosti s vraždou novináře Džamála Chášukdžího citoval vtip, že novináře možná pozve na večeři na saúdskou ambasádu. Chášukdží, který se netajil kritikou saúdské monarchie, byl nezvěstný od 2. října, kdy vstoupil kvůli vyřízení osobních dokladů na konzulát Saúdské Arábie v Istanbulu. Rijád až po 17 dnech jeho smrt přiznal, do té doby tvrdil, že po vyřízení své záležitosti z konzulátu ve zdraví odešel.

Zeman při odchodu ze Sněmovny, kde promluvil k rozpočtu na příští rok, novinářům po několika odpovědích na dotazy řekl, že se s nimi loučí a že mu přinesli krásnou fotografii z internetu, na které byl on. “Z té fotografie vychází bublina: Mám rád novináře, možná že je pozvu na večeři na saúdskoarabské velvyslanectví. Přeji vám přesto hezký den,” dokončil.

View this post on Instagram

Party hard. (spoluautor @civalek ) #miloszeman

A post shared by TMBK (@tmbkofficial) on

Případ vraždy saúdského novináře v posledních dnech ovlivňuje mezinárodní politiku. Na ministerstvo zahraničí si na dnešní odpoledne pozval kvůli vraždě saúdskoarabského velvyslance ministr Tomáš Petříček.

Zeman má k médiím dlouhodobě kritický vztah, na adresu novinářů neváhal v minulosti opakovaně použít silných slov.

Zprávy - další články