Místopředseda Pirátů Michálek měl šikanovat podřízené. Křičí a vyhrožuje, stěžují si

23. října 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Piráti na stranickém fóru řeší údajně nevhodné chování místopředsedy strany a šéfa poslaneckého klubu Jakuba Michálka k členům strany. Vedoucí personálního odboru strany Jana Koláříková rozpoutala diskusi příspěvkem, v němž hovoří o Michálkově arogantním jednání a psychické šikaně podřízených. Europoslanec Mikuláš Peksa chce za měsíc rezignovat na funkci místopředsedy, pokud jím Michálek zůstane. Michálek chystá vyjádření pro novináře ve středu v 15:00 ve Sněmovně. V lednu budou Piráti v Ostravě na zasedání celostátního fóra volit nové vedení.

Koláříková podala podnět na odvolání Michálka z funkce místopředsedy. V anketě na fóru byly dnes ve 12:30 tři čtvrtiny ze zhruba 200 hlasujících pro zahájení jednání o této věci. Místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal uvedl, že jednání zahájí zřejmě ve středu večer.

Hlasování o odvolání Michálka by pak podle něj následovalo mezi 1. a 4. listopadem. Vyjádřil ale pochyby o tom, že by následně strana zvolila nového člena předsednictva vzhledem k lednové řádné volbě.

Předseda poslaneckého klubu České pirátské strany Jakub Michálek na schůzi Poslanecké sněmovny, která jednala 25. ledna 2019 v Praze.

Šéfka personálního odboru v příspěvku vyjmenovala několik rozporů, které s Michálkem měla. “Máme v předsednictvu člověka, který je arogantní a užívá si bossing svých ‘podřízených’ (zejména vedoucích odborů). Správný lídr/vedoucí by se měl snažit nepřenášet své problémy na ostatní a neuspokojovat si své ego tím, že se k někomu chová vyloženě hnusně,” napsala.

Michálek by podle ní měl zůstat v čele poslaneckého klubu, ne však ve vedení strany.

Křik a vyhrožování

“Nechci voleného zástupce, který považuje za normální se ke svým lidem a svému týmu chovat jako k onucím, nechci zástupce, který své odpůrce a konstruktivní kritiku na svou osobu a práci řeší arogantním chováním, uváděním do nekomfortní situace pomocí křiku, pocitu nadřazenosti a vyhrožováním, nechci zástupce, kterého se všichni bojí, a proto mu ustupují,” poznamenala Koláříková.

Ke Koláříkové se připojil Peksa. “Strávil jsem posledních asi 2,5 roku jako člen Republikového předsednictva. Nebaví mě to. To, co popisovala Jana, jsem viděl u řady dalších lidí. Báli se, brečeli, nemohli spát,uvedl.

“Pokud 23. listopadu 2019 bude Jakub Michálek členem Republikového předsednictva, s platností k 24. listopadu 2019 rezignuji na funkci místopředsedy strany,”dodal.

V diskusi se vyjádřili i Michálkovi zastánci, například členové pražského krajského sdružení Matěj Kubíček a Tereza Vovesová. Šimon Barczi z karlovarského sdružení se domnívá, že Michálek i díky tomu, že empatie není jeho silná stránka, dokáže tvrdě bojovat za pirátské zájmy.

Zprávy - další články