Mohli byste vyjet? Chlapec prosil strážníky, jestli mu nesundají draka ze stromu

Desetiletý chlapec z Brna zavolal na linku městské policie s neobvyklou prosbou. Potřeboval totiž sundat ze stromu jeho oblíbeného draka.

Žádost se ovšem od ostatních telefonátů poměrně výrazně odlišovala. Strážníka na operačním středisku se zeptal, jestli může městská policie sundat draka, který se mu na Kraví hoře zamotal do větví stromu. Malý volající dispečerovi také řekl, že tento látkový drak je jeho oblíbený a má ho velmi rád.

Shodou okolností byli právě v blízkosti parku na kontrole strážníci s výcvikem pro práci ve výškách. Ti se obvykle spouštějí po lanech k lidem v ohrožení života, neměli ale důvod chlapcově žádosti nevyhovět.

Cestou ke stromu se ještě školák zajímal, jestli se záchrana draka objeví v přehledu případů na internetových stránkách městské policie. Strážníci mu sice v danou chvíli odpovědět nemohli, ale i toto přání se chlapci později splnilo.

Když potom na místě hlídka zjistila, že je strom dobře rostlý a má pevné větve, rozhodla se nevyužít výsuvný žebřík a jeden ze strážníků pro draka vyšplhal do koruny stromu. Po krátkém úsilí se mu ho podařilo shodit na zem.