Muž zavraždil ochrnutou manželku a stárnoucí tchyni: Cítil jsem, že nestíhám

Krajský soud v Ostravě řeší od úterního dne případ dvojnásobné vraždy. Podle obžaloby se jí dopustil dvaašedesátiletý Rostislav K., když letos v dubnu v Ostravě udusil svou ochrnutou manželku a tchyni. Motivem jeho činu byl podle spisu pocit bezvýchodné situace a fakt, že přestal zvládat práci a péči o bezvládnou partnerku a její stárnoucí dvaaosmdesátiletou matku.

“Začal jsem pociťovat, že nestíhám. Cítil jsem únavu. Když se ten skutek stal, cítil jsem pocit úlevy, že jsem jim pomohl od utrpení,” řekl v úterý K. u soudu.

Život jeho rodiny se změnil v okamžiku, kdy manželce po krvácení do mozku ochrnuly všechny končetiny. “Žili jsme aktivně. Milovala hory a moře. Najednou jenom ležela. Nepohnula ani hlavou. Jen očima,” uvedl obžalovaný profesionální řidič autobusu. Čtyři roky péči o manželku prý zvládal, v poslední době před vraždou se ale začal zhoršovat i zdravotní stav tchyně.

Podle spisu muž začal přemýšlet o vraždách a způsobu, jak je provést, loni o Vánocích a uskutečnil je letos 16. dubna. Nejprve udusil igelitovým sáčkem tchyni. “To už není žádný život,” řekl jí. Krátce na to stejným způsobem udusil i manželku.

Muži nyní hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Hlavní líčení je naplánováno i na středu. Zda padne rozsudek, zatím není jasné.

Zdroj: ČTK