Na Jihlavsku havaroval autobus, na místě jsou těžce zranění

29. října 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Ilustrační fotografie

U Věžnice na Jihlavsku se v pondělí kolem 9:30 srazil na křižovatce mezi obcemi autobus s polským kamionem. V autobuse bylo deset pasažérů a řidič. Záchranáři na místě ošetřili deset lidí, zranění tří z nich byla těžká. Na místě zasahují také hasiči a policisté. Policisté dopravu na místě nehody řídí kyvadlově.

Nehoda se stala na křižovatce v katastru obce Řehořov. “Střetl se zde tahač s návěsem a linkový autobus,” uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Okolnosti nehody policie šetří.

Podle záběrů z místa nehody skončila obě vozidla mimo silnici. Autobus, který patří společnosti Icom Transport, je navíc převrácený na bok. Zástupci dopravní firmy jedou na místo nehody. ČTK to řekl Miroslav Bartoška ze společnosti. “Naše vozidlo leží na boku, je tam větší počet zraněných. Nemáme bohužel bližší informace, naši zaměstnanci jedou na místo,” řekl ČTK Bartoška.

Podle informací ČTK z místa už sanitky se všemi zraněnými odjely. Záchranáři ošetřili deset lidí, tři z nich jsou s těžkým zraněním na cestě do nemocnice. Dalších sedm lidí utrpělo zranění středně těžká nebo lehčí, uvedla mluvčí krajské záchranné služby Vladislava Filová. “Všichni zranění jsou z autobusu, řidič nákladního vozidla zranění neutrpěl,” dodala Filová. Kvůli špatnému počasí nemohl být k nehodě vyslán záchranářský vrtulník, vyjely tedy jen sanity. Podle mluvčí byl pro Jihlavu byl aktivován traumatologický plán, který počítá s příjmem většího počtu pacientů.

U nehody zasahují profesionální hasiči z Polné a Jihlavy, kteří vyprošťovali zraněné, uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. Na místo podle ní zamířil i posttraumatický tým, aby poskytl pomoc účastníkům nehody.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články