Na Pardubicku havaroval autobus s dětmi, mnoho je zraněných

18. října 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: HZS Pardubický kraj (Twitter)

U Holic na Pardubicku havaroval ve čtvrtek odpoledne autobus s dětmi, při nehodě bylo zraněno 20 až 30 dětí, údaje o počtech zraněných se ale rozcházejí. Silnice 36 mezi Holicemi a Sezemicemi je uzavřená, na místě je evakuační autobus. Vedoucí lékař zásahu si vyžádal stan pro řešení mimořádných událostí.

Nehoda se stala kolem 15:00. Silnici 36 mezi Holicemi a Sezemicemi policie uzavřela kvůli vyproštění autobusu a vyšetření nehody. Zůstane uzavřená odhadem do 22:00, policie dopravu odklání.

Podle mluvčí krajské policie Markéty Janovské se autobus převrátil do příkopu na pravé straně silnice. Podle zpravodaje ČTK na místě měl převrácený autobus zřetelně poškozené pravé přední kolo.

Mluvčí dopravní společnosti Arriva Roman Herden uvedl, že šlo o pravidelnou linku společnosti z Horního Jelení přes Holice do Pardubic. Dodal, že její zkušený řidič jezdí pro firmu už 20 let.

Řidič je po nehodě potlučený a záchranáři ho odvezli do nemocnice, máme od něj zatím jen kusé informace o tom, že mu před zatáčkou praskla pravá přední pneumatika a nebylo možné udržet autobus na vozovce,” uvedl mluvčí v tiskovém prohlášení. Podle společnosti byl autobus české výroby, čtyři roky starý a necelé dva měsíce po STK. Podle Janovské test u řidiče vyloučil alkohol a omamné látky.

Herden ČTK řekl, že v autobusu mohlo jet víc lidí, než je kapacita míst k sezení. Podle něj je běžné, že někteří cestující během jízdy stojí. V čase nehody zřejmě autobusem cestovaly i děti a mládež vracející se ze škol. Prvotní informace o nehodě totiž uváděly, že jde o autobus s dětmi.

Na místo po nehodě dorazil evakuační autobus. Vedoucí lékař zásahu si vyžádal stan pro řešení mimořádných událostí. Odpoledne se všechny posádky záchranky vrátily na základny, místo nehody si převzal policejní vyšetřovatel a firma vyprošťující autobus.

Pardubický kraj aktivoval kvůli nehodě traumatologický plán. “Nemocnice utlumí některé činnosti a připraví se na příjem zraněných, které budou vozit sanitky,” řekl ČTK krátce po nehodě vedoucí oddělení krizového řízení Pardubického kraje Aleš Boňatovský.

Zdroj: ČTK

 

Zprávy - další články