Nejlepší čas sezóny! Hejnová vyhrála závod Diamantové ligy v Curychu

24. srpna 2017·Zprávy·Karolína Stránská

Překážkářka Zuzana Hejnová po triumfu v Birminghamu vyhrála i druhý závod po mistrovství světa. Dnes triumfovala ve vloženém závodě při finále atletické Diamantové ligy v Curychu.

V konkurenci převážně evropských běžkyň vylepšila svůj nejlepší čas sezony o pět setin na 54,13 sekundy. Finále Diamantové ligy na 400 metrů překážek se uskuteční 1. září v Bruselu.

Při absenci zámořských hvězd byla dvojnásobná mistryně světa Hejnová největší favoritkou. Tuto roli potvrdila a stejně jako v Birminghamu rozhodla o vítězství výborným závěrem. V cílové rovince předstihla Dánku Saru Petersenovou, třetí v Curychu doběhla domácí hvězda této disciplíny Léa Sprungerová.

Z českých atletů má v Curychu svůj závod za sebou tyčkař Jan Kudlička, kterému se nedařilo. Na základní výšce 533 centimetrů se zachránil napotřetí, o patnáct centimetrů výše už neskočil.