Nekonečné finále MS! Švédové porazili Kanadu 2:1 po samostatných nájezdech

21. května 2017·Zprávy·Redakce

Reprofoto Twitter

Hokejisté Švédska porazili ve finále mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem Kanadu 2:1 po samostatných nájezdech a zmařili soupeři šanci na zlatý hattrick. Švédsko ovládlo šampionát podesáté v historii, na trůn pro nejlepší tým se jeho hráči vrátili po čtyřech letech. Naposledy slavili v roce 2013 doma ve Stockholmu.

Skóre zápasu, který rozhodoval i český hlavní sudí Antonín Jeřábek, otevřel ve 40. minutě v oslabení švédský obránce Victor Hedman. Ve 42. minutě však v přesilové hře vyrovnal útočník Ryan O’Reilly. Další gól ze hry již 17.363 diváků nevidělo ani ve dvacetiminutovém prodloužení.

Vítěze určily až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Švédové. Zatímco brankáře Henrika Lundqvista ani jeden ze čtveřice kanadských hráčů nepřekonal, Calvina Pickarda pokořili Nicklas Bäckström a Oliver Ekman-Larsson.