Neskutečné drama s Lotyšskem! Nároďák rozhodl až v nájezdech!

7. května 2016·Zprávy·Redakce

Čeští hokejisté druhý den mistrovství světa předvedli neskutečné drama v zápase s Lotyšskem. Hodně je potrápil brankář Masalskis a výhru zařídili až v samostatných nájezdech.

Úvahy škarohlídů o podcenění Lotyšů zahnal kapitán české reprezentace Tomáš Plekanec během prvních sedmi minut zápasu. Ve čtvrté minutě nejprve překonal gólmana přesnou dělovkou a ve druhém případě zakončoval parádní spolupráci s Červenkou a Kašparem v přesilové hře. Rozlet českého týmu pak zbrzdila dvě vyloučení, ale Abols po objetí branky nepřekonal Pavla Francouze, který tentokrát dostal přednost v české svatyni.

Hvězdou druhé třetiny byl lotyšský gólman Edgars Masalskis, který české střelce přiváděl k zoufalství. Řepíkovu šanci zastavil lapačkou, pak famózně špičkou betonu vykopl pokus Kempného, a nadvakrát si poradil s nájezdem Jarůška. A za skvělé zákroky se Lotyši svému brankáři odvděčili gólem v 36. minutě, kdy se prosadil Burkars. V závěru třetiny jsme hráli pětiminutovou přesilovku za faul na Kundrátka, ale další gól jsme přidat nedokázali.

Masalskis zakouzlil lapačkou i proti švihu Jarůška ve třetí části zápasu. A poté naopak udeřilo na druhé straně – ve 49. minutě hráli Lotyši přesilovku a Francouz dokázal vyrazit střelu od modré jen ke Girgensonsovi, který vyrovnal na 2:2! A dvě a půl minuty před koncem zápasu nastal šok – Lotyši vybojovali puk v rohu kluziště a předložili jej před branku úplně volnému Redlihsovi, jenž otočil zápas!

Jenže neskutečné drama pokračovalo. Přesně minutu před koncem základní hrací doby napřáhl Jeřábek a Řepík přesně vložil svou hokejku do dráhy letu puku – srovnáno na 3:3! V prodloužení už gól nepadl a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se trefil jen Lukáš Kašpar a rozhodl o dvou bodech pro český tým.

Mistrovství světa v hokeji, skupina A:

Česko – Lotyšsko 4:3 (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0) po nájezdech

Branky a nahrávky: 4. Plekanec (Pastrňák, Červenka), 7. Plekanec (Kašpar, Červenka), 60. Řepík (Jeřábek, Jan Kovář), rozhodující nájezd Kašpar – 36. Bukarts (Džerinš, M. Redlihs), 49. Girgensons (Abols, Daugavinš), 58. M. Redlihs (Džerinš, Bukarts). Rozhodčí: Kubuš (SR), Rantala (Fin.) – Otmachov (Rus.), Ponomarjow (Něm.).

Česko: Francouz – Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kempný, Kundrátek, M. Doudera – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Řepík, Jan Kovář, Birner – Kašpar, Kousal, T. Zohorna – Jarůšek, Koukal, Filippi – od 23. navíc Zaťovič. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Lotyšsko: Masalskis – Siksna, Galvinš, M. Širokovs, Cibulskis, Jerofejevs, Sotnieks, Freibergs – Daugavinš, Girgensons, Keninš – M. Redlihs, Džerinš, Bukarts – Meija, Indrašis, Skvorcovs – Abols, Bicevskis, E. Kulda. Trenéři: Leonids Beresnevs, Girts Ankipans a Karlis Zirnis.

Tipujte zápasy hokejového MS a vyhrávejte ceny!