Neznáte ji? Muž a žena vykradli vozidlo, vzali karty a 200 tisíc korun

Řidič, který v neděli 12. srpna časně ráno zaparkoval v Dušní ulici své auto v centru Prahy, nezavřel okénko u dveří spolujezdce. Policisté podezírají zatím neznámého muže a ženu, že této neopatrnosti využili a otevřeným okýnkem sebrali muži tašku, platební karty a peněženku, v níž měl podle jeho sdělení v přepočtu na českou měnu bezmála 200 tisíc korun. ČTK o tom informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na webu policisté zveřejnili záběry podezřelých a žádají veřejnost o spolupráci při pátrání. Řidič od auta odešel před půl čtvrté ráno, asi hodinu poté přišel k vozu zhruba 180 centimetrů vysoký mladík. Na sobě měl černou mikinu s kapucí přes hlavu, černé kraťasy, bílé ponožky a černé tenisky s bílou podrážkou.

“Ten se nejprve přesvědčí, že je v ulici sám. Jakmile si je jist, že je vzduch ‘čistý’, přitočí se k autu a přes otevřené okénko vytáhne cosi z interiéru vozu. Poté z místa odchází neznámo kam,” popsal Hulan.

Přibližně v sedm hodin ráno přišla k vozu asi třicetiletá žena oblečená do žlutého letního svetříku a khaki minisukně. Když si prohlédla auto, také ona sáhla dovnitř, vytáhla z něho předmět a dala ho do kabelky, uvedl policejní mluvčí. Poté se k autu vrátila, znovu z něj něco sebrala a přendala do kabelky. “Pak odchází pryč,” dodal Hulan.

Případ vyšetřují kriminalisté pro podezření z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pokud by někdo ze záběrů bezpečnostních kamer hledanou dvojici poznal, má se obrátit na linku 158.

Zdroj: ČTK

Galerie