Nick Cave se příští rok v květnu vrátí do pražské O2 areny

Australský muzikant a zpěvák Nick Cave, který má v Česku mnoho fanoušků, vystoupí se svou kapelou The Bad Seeds příští riok 30. května v pražské O2 areně. Jeho koncert bude součástí evropského turné, které zahájí 22. dubna v Portugalsku a na kterém představí nové album Ghosteen. ČTK o tom dnes za pořadatele informovala Kristýna Koreis. Dvaašedesátiletý Cave do Česka jezdí od počátku 90. let. V O2 areně se naposledy představil před dvěma lety.

Vstupenky v cenovém rozmezí 1290 až 1990 korun budou v prodeji od 25. října.

Ghosteen je sedmnácté studiové album Nicka Cavea a Bad Seeds. Digitálně vyšlo letos 4. října a je to dvojalbum o délce bezmála 70 minut. Na CD a vinylu vyjde 8. listopadu. Kapela ho natočila v sestavě Cave (zpěv, klavír, syntezátor, doprovodné vokály), Warren Ellis (syntezátor, smyčky, flétna, housle, klavír, doprovodné vokály), Thomas Wydler (bicí), Martyn P. Casey (baskytara), Jim Sclavunos (vibrafon, perkuse) a George Vjestica (kytara). Hudební kritici o albu hovoří jako o jednom z vrcholů kariéry Nicka Cavea a The Bad Seeds.

“Dechberoucí dvojalbum, které staví deprese proti soucitu a naději. Ostatně není překvapivé, jak dobrá deska to je. Zároveň je těžké při jejím poslechu nebýt v údivu,” uvedl například britský deník The Guardian.

Cave, známý vedle hudební kariéry také jako herec a spisovatel, se proslavil v Británii s kapelou The Birthday Party už na přelomu 70. a 80. let. Později jej přilákalo inspirativní prostředí tehdejšího Západního Berlína. S obměněnou skupinou nazvanou The Bad Seeds vydal mnoho úspěšných alb.