FOTO: Ochrnutá cyklistická šampionka Vogelová má svou Barbie i s vozíčkem

7. března 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: Kristina Vogel / Facebook

Ochrnutá cyklistická šampionka Kristina Vogelová je další sportovkyní, která se dočkala své vlastní panenky Barbie. Jedenáctinásobná mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka se pochlubila figurkou, jež je stejně jako ona na vozíčku, na sociálních sítích.

“Dostala jsem svou jedinečnou Barbie. Nedokážu popsat své pocity… Jsem strašně pyšná, že budu inspirovat mladé dívky!” napsala Vogelová k několikasekundovému videu s panenkou na vozíku oblečenou v džínovém kompletu.

Panenka Barbie inspirovaná německou cyklistkou je neprodejným unikátem. Firma Mattel každoročně vyrobí zhruba deset podobných panenek, jež mají svůj předobraz ve významných ženských osobnostech. Loni například svou Barbie dostala olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování a na snowboardu Ester Ledecká.

Mimořádně úspěšnou kariéru Vogelové ukončila loni v červnu nehoda na dráze v Chotěbuzi, kde se srazila s mladým nizozemským jezdcem. Podrobila se několika operacím, ale zůstala ochrnutá. Na nedávném mistrovstvím světa v Pruszkówě působila jako televizní komentátorka.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články