Ondráček (KSČM) si pěkně naběhl: Hradecký kebab podle něj otrávili, odborníci však tvrdí něco jiného

Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček se dostal do pozornosti celého Česka, když okomentoval kauzu hradeckého kebabu na svém Facebooku. V příspěvku uvádí, že v jídle byl jed a spekuluje, kdo ho tam asi dal a proč. Podle odborníků však jedovaté toxiny způsobily bakterie přirozenými procesy.

Poslanec Ondráček na Facebooku reagoval na zprávu vysílanou ve 12 hodin v rádiu, kde se ke kauze zkaženého kebabu vyjadřoval náměstek Fakultní nemocnice Hradec Králové Zdeněk Tušl. Ten uvedl, že se v jídle pravděpodobně nacházel nějaký toxin.

To si Ondráček vyložil po svém a vyvodil z toho takový závěr, že jídlo někdo zákazníkům cíleně otrávil. V tomto duchu napsal na svou facebookovou stránku příspěvek, který zveřejnil. „Přátelé, včera se v Hradci Králové přiotrávilo cca šest desítek lidí, kteří snědli kebab z jednoho konkrétního občerstvení,” napsal Ondráček.

“Všichni skončili s těžkými trávicími problémy v hradecké fakultní nemocnici!!! Dnes se dozvídáme, že v kebabu byl jed!!! Co myslíte, kde se kebab, tedy ten polotovar vyrobil a kdo tam ten jed dal a proč??? Odpověď se nabízí, ale případem se určitě bude zabývat Policie ČR. Vyčkejme tedy na jejich závěry. Do té doby si kebab určitě nedám. I nadále zůstávám věren vepřovému. Taková krkovice na roštu a k tomu vychlazená dvanáctka,“ pokračoval poslanec.

Zdroj: Facebook

Příspěvkem si na sebe však upletl pomyslný bič. Zdeněk Tušl totiž rovněž uvedl, že toxin v jídle zřejmě přirozenými cestami vytvořily bakterie. Původem nákazy zákazníků tedy nebyl uměle přidaný jed, ale s nejvyšší pravděpodobností zkažené či špatně udělané maso, zkažený dresink nebo jiná část jídla. Podle odborníků je něco podobného při vysokých teplotách, jaké v současnosti panují, čas od času běžné.

K poslanci se okamžitě upnula pozornost a různá média ho žádala o doplňující vyjádření, koho přesně měl ve svém příspěvku na mysli a odkud informaci čerpal. Ondráček později svůj status smazal a napsal jiný, ve kterém celou věc hodil na média. “Sorry, že věřím médiím. Českým médiím asi věřit nelze,” řekl ke kauze v rozhovoru pro iRozhlas.

Zdroj: Facebook