Ondřej Synek postoupil do finále MS a získal místo na OH, Topinková bude o Tokio ještě bojovat

30. srpna 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Facebook/ Ondřej Synek

Skifař Ondřej Synek bez problémů postoupil do finále mistrovství světa ve veslování a zajistil si účast na olympijských hrách v Tokiu 2020. Miroslava Topinková a dvojskif Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová tak úspěšné nebyly a o účast na vrcholné akci příštího roku budou v neděli bojovat ve finále B.

Synek v rakouském Ottensheimu potvrdil svoji ojedinělou bilanci na vrcholných akcích sezony, od roku 2005, kdy začal závodit na skifu, nikdy nechyběl v závěrečných bojích o medaile. Na světovém šampionátu jej čeká jedenáctý start ve finále v řadě a bude usilovat o rekordní šestý titul.

Šestatřicetiletý veslař pražské Dukly byl v první polovině trati druhý za obhájcem zlata Norem Kjetilem Borchem. Po metě 1000 metrů jej ale předstihl a v závěru odrazil i útok Mindaugase Griskonise z Litvy. Na slepém ramenu Dunaje Synek vyhrál i třetí rozjížďku.

Naopak Topinková nečekaně semifinále nezvládla a s výrazným odstupem dojela poslední. Podobně dopadly i Fleissnerová s Antošovou. Zatímco dvojskifu stačí v neděli k zajištění letenek do Japonska porazit alespoň jednu posádku, Topinková musí skončit do třetího místa.