Otřesný případ v Německu! Mladou ženu znásilnilo pět nezletilých chlapců

9. července 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Porúrským městem Mülheim na západě Německa otřásl případ znásilnění mladé ženy, za kterým podle vyšetřovatelů stojí tři čtrnáctiletí a dva dvanáctiletí chlapci původem z Bulharska. Prokuratura v pondělí oznámila, že jeden ze starších chlapců zůstává ve vyšetřovací vazbě.

Případ se stal v pátek pozdě večer, policie ale byla na informace vzhledem k věku podezřelých skoupá. V pondělí nicméně sdělila, že oba mladší chlapci nejsou trestně odpovědní a že proti starší trojici nebyl během víkendu vydán žádný zatykač. To se změnilo v pondělí, kdy kriminalisté zjistili, že jeden ze čtrnáctiletých podezřelých se v době, kdy nebyl trestně odpovědný, dopustil dvou případů sexuálních deliktů. Soud proto vydal zatykač a policie chlapce zadržela. Další informace policie nezveřejnila.

K oběti policie uvedla, že znásilněné dívce je 18 let a že byla hospitalizována, v sobotu ji ale nemocnice propustila do domácí péče.

Místní obyvatelé se proto obávali, že podezřelé děti se zúčastní školního vyučování, ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko totiž letní prázdniny začnou až za týden. Podle DPA se ale nikdo z nich po zbývající týden do školy nevrátí.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články