Petr Fiala: Je ostudné, že vláda věci tak zanedbává. Očkování je jediná cesta, jak si poradit s covidem

15. ledna 2021·Zprávy·Barbora Pisingerová

Petr Fiala (Foto: ČTK)

Systém očkování proti covidu-19 se v České republice od začátku potýká s mnoha problémy. Po skandálu kolem distribuci vakcín rodinným příslušníkům SZÚ, očkování kolemjdoucích, aby se vakcíny nezkazily, nebo potížích s online registrací čelí vláda vlně kritiky. Jedním z kritiků je i šéf ODS Petr Fiala. "Je ostudné, že vláda věci tak zanedbává," postěžoval si na Frekvenci 1. 

Česká republika bohužel stále ještě nezažehnala “koronakrizi” a vláda je tak nadále pod pomyslným drobnohledem. Její kroky ostře sleduje mimo jiné opoziční politik Petr Fiala.

“Vím, jak je ta očkovací strategie absolutně nepřipravená, jak ty věci nefungují, vidíme to všichni. Já z toho jako opoziční politik žádnou radost nemám, já bych byl rád, kdyby tyhle věci fungovaly. Očkování je jediná cesta, jak si poradit s covidem-19,” uvedl Fiala v pořadu Press klub na Frekvenci 1. “Je ostudné, že vláda ty věci tak zanedbává, že jsme svědky toho, co diváci a posluchači vidí každý den,” dodal.

Nebudeme přihlížet tomu, jak to Babiš nezvládá

Zároveň uvedl, že ODS neváhá navrhnout vlastní metody, jak se s problémy poprat. “My s oponentními řešeními prostě přicházet budeme, protože čelíme extrémně těžké situaci. Čelíme pandemii nemoci covid-19, to má obrovské dopady na sociální život, na zdraví lidí, na všechno, a my nebudeme přihlížet tomu, jak to tady Andrej Babiš nezvládá,” uvedl v rozhovoru.

“Nezlobte se na mě, já se nemohu s klidným svědomím dívat, jak tu není připravena očkovací strategie, když v jiných zemích je, jak se tu neočkuje, jak se tu hazarduje se zdravím lidí, to prostě nikdo po mně nemůže chtít. Takže my přicházíme s vlastními řešeními, ty nabízíme a kdekoliv to jde, tak jsme připraveni podat pomocnou ruku. A je na vládě, jestli ji přijme, nebo ne,” tvrdí Fiala.

Poslechněte si záznam rozhovoru:

Zprávy - další články