Plíšková se utká v semifinále Turnaje mistryň se Stephensovou

26. října 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: ČTK

Soupeřkou Karolíny Plíškové v sobotním semifinále Turnaje mistryň bude Američanka Sloane Stephensová. Loňská vítězka US Open porazila v závěrečném utkání základní části německou tenistku Angelique Kerberovou 6:3, 6:3 a vyhrála v Singapuru bez porážky Červenou skupinu.

Plíšková skončila v Bílé skupině s bilancí dvou výher a jedné prohry na druhém místě. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Ukrajinka Elina Svitolinová a Kiki Bertensová z Nizozemska, která se mezi osm nejlepších hráček sezony dostala na poslední chvíli až po odhlášení světové jedničky Simony Halepové.

Šestadvacetiletá Plíšková se dosud utkala se Stephensovou, která je o rok mladší, třikrát. Letos na antuce v Madridu uspěla vcelku suverénně (6:2, 6:3) česká tenistka. V letech 2015 a 2012 se ve dvou setech radovala Američanka.

Bertensové v pátek k postupu pomohly zdravotní problémy soupeřky. Nad Naomi Ósakaovou vyhrála první set 6:3, poté Japonka kvůli zraněnému stehennímu svalu zápas vzdala.

Šestadvacetiletá Bertensová korunovala postupem do semifinále životní rok, v němž získala tři tituly. Do Singapuru nicméně mohla jet až poté, co Halepová se zraněnými zády účast vzdala.

V slzách naopak skončil Turnaj mistryň pro další debutantku Ósakaovou. Senzační vítězka letošního US Open a třetí nasazená tenistka prohrála úvodní dva duely ve třech setech. Dnes měla ještě teoretickou šanci na semifinále, ale za stavu 3:5 se nechala ošetřit, a když set následně ztratila, musela kvůli zranění levé nohy vzdát.