Policie a hasiči zasahovali u podezřelé zásilky pro BIS, nebyla nebezpečná

7. června 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: Policie ČR

Policie a hasiči v pátek zasahovali u podezřelé zásilky, která přišla na adresu pražské budovy Bezpečnostní informační služby (BIS). Do objektu se ale zásilka vůbec nedostala, podle mluvčího BIS Ladislava Štichy pošta kvůli bezpečnostním opatřením nechodí přímo do budovy civilní kontrarozvědky. Následná analýza ve Státním úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) nepotvrdila přítomnost nervově paralytických látek, uvedla BIS.

“Máme P.O. Box, kde se pošta vyzvedává. Poté prochází detekcí, při které čas od času detektory hlásí možnou přítomnost nějaké nebezpečné látky,” řekl ČTK Šticha. V podobných případech BIS kontaktuje policii, se kterou přijede vždy preventivně jeden hasičský vůz a záchranná služba. Podle Štichy je to standardní opatření týkající se zjištění podezřelé zásilky.

Zásilka byla odvezena ke kontrole obsahu a případnému potvrzení či vyvrácení, zda šlo o nebezpečnou zásilku. “Podezřelá zásilka byla podrobena v SÚJB základním analýzám na přítomnost nervově paralytických látek s negativním výsledkem,” uvedla večer BIS na Twitteru.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články