Policie obvinila dva muže, jejichž psi roztrhali Mirečka (5). Hrozí jim až šest let vězení

Policisté obvinili v souvislosti s usmrcením pětiletého chlapce při útoku psů na Královéhradecku dva muže ze zločinu usmrcení z nedbalosti, jedním z obviněných je otec dítěte. Vyplývá to z informací na webu královéhradecké policie. Podle policie oběma mužům hrozí v případě prokázání viny až šest let vězení.

Policie obvinila osmadvacetiletého muže, který podle policie nezajistil psy a ponechal je volně a bez dozoru pobíhat po zahradě v době, kdy se zde pohybovalo dítě. Tím podle kriminalistů porušil důležitou zákonnou povinnost. Druhým obviněným je pětapadesátiletý muž, který nechal podle policistů svého syna bez dozoru, čímž také porušil důležitou povinnost.

Mluvčí královéhradecké policie Lenka Burýšková ČTK řekla, že policie pokračuje ve vyšetřování celé události, například ještě čeká na znalecké posudky. “Dosud například nebylo prokázáno, který pes chlapce napadl,” řekla ČTK.

Pětiletého Mirečka v Lužci nad Cidlinou v druhé polovině září napadlo více psů. Majitel psů v médiích uvedl, že vůbec nechápe, co se mohlo stát a tvrdil, že psi jsou na děti zvyklí.