Policisté dopadli pachatele znásilnění osmileté dívky v Ostravě

30. července 2018·Zprávy·Barbora Pisingerová

Ilustrační foto

Policisté dopadli muže, který znásilnil osmiletou dívku v Ostravě. Zadržený se k činu přiznal, řekl v pondělí  novinářům náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita. K dopadení muže pomohlo i zveřejnění záběrů zřejmého útočníka. Ve vězení může strávit až 12 let. Soud ho poslal do vazby.

Podle policie byl čtyřiatřicetiletý muž v minulosti několikrát odsouzen. Hlavně za krádeže a jednou za výtržnictví, když se obnažoval na veřejnosti. V současné době měl zaměstnání a jeho motivem bylo uspokojení sexuálních pudů.

Wita uvedl, že muž 22. července postupoval podle naplánovaného modelu. Vyhlédl si konkrétní místo v Ostravě-Mariánských Horách i oběť. Dívenku uchopil za ruku a odvlekl do křoví, kde ji znásilnil.“Využil své převahy,” řekl policista s tím, že dítě volalo o pomoc, ale nikdo jej neslyšel. Z místa pak utekl.

Policisté po pachateli pátrali téměř týden. Podle záběrů vytipovali několik možných pachatelů. Muž, který je nyní obviněn, byl mezi nimi. Policie pak využila informací, které jí poskytla veřejnosti. Podezřelého policisté zadrželi v sobotu.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články