Pompeo: Bolton v Moskvě domluví summit Trumpa s Putinem

Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa John Bolton domluví během nadchzázející návštěvy Moskvy termín Trumpova summitu s ruským lídrem Vladimirem Putinem. Prohlásil to šéf americké diplmacie Mike Pompeo v sobotním rozhovoru s televizí MSNBC. Trump vyrazí v červenci do Evropy na summit NATO a nedávno zmínil možnost schůzky s Putinem, oficiálně ji však dosud ani jedna strana nepotvrdila.

Bolton podle Pompea vyrazí do Moskvy v neděli či pondělí a ministr zahraničí očekává, že v Rusku dohodne schůzku obou prezidentů. “Považuji za pravděpodobné, že se prezident Trump sejde se svým protějškem v nepříliš vzdálené budoucnosti po této (Boltonově) schůzce,” řekl Pompeo.

Bolton bude v Rusku jednat s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a podle agentury TASS není vyloučeno, že jej přijme i Putin.

Trump bude v Evropě kvůli vrcholnému jednání Severoatlantické aliance, které proběhne 11. a 12. července v Bruselu. Zda se jednání prezidentů USA a Ruska uskuteční v rámci této evropské cesty zatím není jasné. Podle ruských médií by ke schůzce nemělo dojít v době před summitem NATO.

Zdroj: ČTK