Poslanec ANO Milan Brázdil označil homosexuály za postižené lidi. Omluvte se, řekl Babiš

Poslanec Milan Brázdil vyvolal svým nedávným výrokem bouřlivou diskuzi. Označil homosexuály za postižené lidi, kteří by neměli mít děti. K omluvě ho vyzval Andrej Babiš i Karla Šlechtová.

“Můžeme se vidět, ale nemusíme. Já nejsem takový hňup, za koho mne máte. Mimoni jsou mimo a já jsem a zůstávám a zůstanu nohama na zemi. Postižení lidé nemůžou být manželé a mít děti,” napsal Milan Brázdil člence LGBT hnutí Vendule Svobodové ze svého oficiálního mailu.

K výroku, kvůli kterému čelí poslanec kritice, se vyjádřil pro Aktuálně.cz i Andrej Babiš. “Pro mě je to dost šokující prohlášení, do dnešní doby a společnosti vůbec nepatří. Sami s mojí paní máme hodně přátel, kteří žijí ve stejnopohlavních párech, dokonce jsme spolu byli na takové svatbě a přijde nám to úplně normální. Pan Brázdil by se mel za svá slova omluvit,” uvedl.

Není to poprvé, co Brázdil způsobil kontroverzi. Poměrně nedávno se dostal do sporu s porodní asistentkou, která si stěžovala na to, že stát zbytečně hází klacky pod nohy matkám, které se rozhodly rodit doma a neumožňuje jim patřičnou zdravotní péči.