POSTUP: Hokejisté porazili i Německo a zajistili si na MS čtvrtfinále!

10. května 2015·Zprávy·Redakce

Čeští hokejisté se na domácím mistrovství světa v Praze a Ostravě rozehrávají k lepším výkonům. V neděli si připsali třetí vítězství v řadě a výhrou nad Německem 4:2 si zajistili postup do čtvrtfinále.

Domácí reprezentace začala opatrně a už v osmé minutě prohrávali, když si mezi české beky ideálně najel Pietta a otevřel skóre. Vzápětí navíc mohli Němci přidat další branky, Daschner ani Oppenheimer své příležitosti neproměnili.

Ve 14. minutě přišla velká chvíle Michala Vondrky, který byl před zápasem dopsán na soupisku a při prvním střídání na turnaji se štěstím vyrovnal. Nakládalova střela se odrazila od jeho brusle do brusle obránce Koppchena a rozhodčí gól po konzultaci s kolegou u videa uznali.

Ve 25. minutě opět vedlo Německo. Voráček ztratil puk v útočném pásmu a po rychlém přečíslení Wolf nedal Pavelcovi šanci. O dvě minuty později podobně odpověděl Koukal a ještě v první polovině zápasu Češi poprvé vedli. Při Hospeltově vyloučení se do přečíslení dostal Voráček a prostřelil Pielmeiera.

Čtvrtý gól se dlouho nedařilo přidat. Na začátku třetí části se to nepovedlo Červenkovi, v 55. minutě Voráček hned dvakrát nastřelil brankovou konstrukci.Hned po následné buly se ale vyprodaná O2 arena dočkala a bouřila nadšením – o čtvrtý gól se postaral Jágr.

V tabulce pražské skupiny A si český tým upevnil třetí místo za Kanadou a Švédskem a teoreticky se může posunout ještě výše. Bude záležet na jeho posledním utkání ve skupině se Švýcarskem v úterý a také na zbylých výsledcích Švédska a Kanady.

Mistrovství světa v hokeji, skupina A (Praha):

ČR – Německo 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Vondrka, 26. Koukal (Kolář, Simon), 28. Voráček (Jágr, Nakládal), 56. Jágr (Červenka) – 8. Pietta (Müller, Krueger), 24. Wolf (Rieder). Rozhodčí: Nord, Björk (oba Švéd.) – Suominen (Fin.), McIntyre (USA). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 17.383 (vyprodáno).

Sestava ČR: Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Jan Kovář, Červenka – Smoleňák (13. Vondrka), Novotný, Erat – Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.