Příčina otravy pacientů z Frýdlantu stále není známá

Sedm z devíti pacientů, kteří minulý týden podstoupili operační zákroky v soukromé nemocnici ve Frýdlantu, zůstává na jednotách ARO a JIP v krajské nemocnici v Liberci. U dvou nastaly komplikace. Příčina otravy není stále známá. V pondělí to uvedl primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) v Liberci Dušan Morman.

“Zatím všechny výsledky, které by měly odhalit původce, jsou negativní,” uvedl Morman.

Podle něj se stav u většiny pacientů zlepšuje. “Akorát stav u dvou se trochu zkomplikoval přes dechovou nedostatečnost,” dodal.

Dva pacienti jsou v Liberci na oddělení ARO a dalších pět na jednotkách intenzivní péče (JIP). Jeden pacient byl už minulý týden umístěn na standardní pokoj v Liberci a jedna pacientka byla hospitalizována na JIP v Jablonci.

“Její stav se zlepšil natolik, že mohla být přeložena do nemocnice ve své spádové oblasti,” řekla ČTK mluvčí městské nemocnice v jablonci Petra Hybnerová. Podle Mormana je možné, že zkraje tohoto týdne budou někteří další pacienti v Liberci přeloženi na standardní pokoje.

Příznaky otravy mělo devět z 16 pacientů, mužů a žen různého věku, kteří v minulém týdnu od pondělí do středy podstoupili operaci v soukromé nemocnici ve Frýdlantu.

Šlo o různé operace – kolene, žlučníku či gynekologické. Operace dělaly různé týmy chirurgického a gynekologického oddělení, různí anesteziologové i různé sestry.

Zdroj: ČTK