Případ muže, kterého násilím vyvlekli z letadla, bude mít ještě dohru. Skončil v nemocnici, uvedl jeho právník

Muž násilím vyvedený z letadla společnosti United Airlines se léčí z utrpěných zranění v nemocnici v Chicagu, oznámil v úterý podle agentury AP jeho právník.

AP s odvoláním na své zdroje uvedla, že postiženým cestujícím je lékař David Dao, jemuž je 69 let a pochází z města Elizabethtown v Kentucky. V roce 2004 byl podle AP odsouzen za podvodné získávání léků, lékařskou licenci získal zpět před dvěma lety.

Šéf United Airlines Oscar Munoz se v úterý za incident omluvil. “Přijímáme plnou odpovědnost a budeme pracovat na tom, abychom vše napravili,” uvedl Munoz v prohlášení.

 

Událost se stala v neděli na lince z Chicaga do Louisville, na kterou společnost odbavila více cestujících, než kolik činila kapacita letounu. Protože společnost chtěla v letu upřednostnit členy své posádky mimo službu, kteří v pondělí opět nastupovali na směnu, vyzvala nejdříve cestující, aby čtyři místa sami dobrovolně za odškodnění uvolnili. Protože se nikdo nepřihlásil, vybral náhodně počítač čtyři lidi, které aerolinky vyloučily z přepravy.

Jeden z vyloučených se ale odmítl svého místa vzdát, ze sedačky ho proto vynesla ostraha. Muž se po chvíli do letadla vrátil, podle svědků měl ale zakrvácenou tvář a choval se zmateně. Videozáznam z vyvedení se v pondělí rychle šířil po internetu, v úterý na něj reagoval i mluvčí Bílého domu. Dívat se na tyto záběry bylo znepokojivé, uvedl.

Zdroj: ČTK