Rakouské a německé dálnice jsou ucpané, špička vyvrcholí po poledni

Evropské dálnice jsou přetížené a mnohakilometrové kolony komplikují dovolenkové cestování k moři. Od rána je uzavřena korutanská dálnice A11 před hraničním tunelem Karavanky kvůli návštěvě ruského prezidenta Vladimira Putina ve Slovinsku.

Objízdné trasy na jih jsou přetížené, uvedl rakouský automobilový a cyklistický svaz ARBÖ. Na tranzitních cestách přes Rakousko do Slovinska i na trasách mezi Rakouskem a Bavorskem se od rána vytvářejí až šedesátikilometrové kolony.

Podle aktuální dopravní situace na webu ARBÖ byly před 14:00 hodinou přetížené rakouské dálnice A1, A9 i A10, podobně jako německá dálnice A8 z Mnichova do Salcburku, kde se jezdí krokem. Na tauernské dálnici A10 vznikly po uzavření Karavanek kolony. Ve směru na Salzburk před tunelem Oswaldiberg krátce před objízdnou trasou po A2 se po poledni vytvořila čtyřkilometrová kolona způsobující půlhodinové zdržení, uvedl ARBÖ.

A přetížená je A2 i v Itálii, kde pokračuje jako A23. “Na celém pobřeží a především před Terstem je silný provoz,” řekla mluvčí rakouského autoklubu ÖAMTC.

Ve směru na Německo je desetikilometrová kolona mezi obcemi Hallein a Walserberg kvůli hraničním kontrolám a nehodě. Řidiči se zdrží o hodinu.

Podle rakouské rozhlasové stanice ORF je uzavřen i Wurzenský průsmyk do Slovinska a objížďka není možná ani přes Loiblský průsmyk, protože by se řidiči dostali do Lublaně, kde je dálnice uzavřená.

Na pyhrnské dálnici A9 se čekalo hlavně před řetězcem tunelů Klaus v Horních Rakousích ve směru do Slovinska.

Tento směr při cestě do Chorvatska využívají i Češi. Problémy tam lze čekat i u Štýrského Hradce, protože jižně od města u jezera Schwarzlsee končí hudební festival s očekávanou návštěvností 120.000 lidí.

Kolony jsou i na přechodech mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Českým cestovatelům trasu na jih komplikovala i ucpaná dálnice D1, kterou dopoledne na Benešovsku zhruba na hodinu zcela uzavřela nehoda tří aut. Po 13:00 byl provoz plně obnoven.

Ucpaná je i rakouská dálnice A4 do Maďarska, před přechodem Nickelsdorf/Hegyeshalom si řidiči při příjezdu do Rakouska hodinu počkají.

Dopravní komplikace zasáhly kvůli výměně turnusů i francouzské motoristy. Dopoledne dosahovaly zácpy v zemi 670 kilometrů, především na dálnici A7 směrem na jih. Auta ale stála i v opačném směru.

(zdroj: ČTK)

Bezpečnostní pásy – to jsou centimetry mezi životem a smrtí

PORADNA FREKVENCE 1: Jak vyvětrat v létě auto

PORADNA FREKVENCE 1: Před cestou na dovolenou si zkontrolujte auto!