Řidič autobusu převážející děti naboural do auta! Při nehodě měl v sobě tři promile

12. srpna 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Řidič autobusu, který vezl děti, v neděli večer při sjíždění na parkoviště z dálnice D3 narazil do osobního auta. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili tři promile alkoholu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Havárie se stala u parkoviště u benzinové stanice u obce Mitrovice na Benešovsku na hranici Středočeského a Jihočeského kraje. Policisté o události informovali na svém webu.

Dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu u řidiče autobusu, který převážel skupinu 16 nezletilých dětí v doprovodu dvou dospělých osob z Českých Budějovic do Pardubic, policisté naměřili hodnotu 2,84 promile. Závažnou skutečnost potvrdila i následující zkouška, která dokonce ukázala hodnotu 3,04 promile. Policisté tak řidiči na místě odebrali řidičské oprávnění a další jízdu zakázali,” uvedl jihočeský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Při nehodě vznikla škoda přibližně 60 000 korun. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až tříleté vězení.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články