Rychlobruslařka Karolína Erbanová dojela v Berlíně na pětistovce druhá

27. ledna 2017·Zprávy·Redakce

Karolína Erbanová (AP Photo/Peter Dejong)

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru v Berlíně druhé místo v závodu na 500 metrů. Rychlejší než čerstvá sprinterská mistryně Evropy byla jen Japonka Nao Kodairaová, která se díky vítězství posunula do čela průběžného pořadí disciplíny.

Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka nastoupila v páté z deseti rozjížděk a časem 38,12 se dostala do vedení. Z prvního místa ji nakonec odsunula až Kodairaová, která se v závěrečné jízdě jako jediná dostala pod hranici 38 sekund. Zajela čas 37,43 sekundy a Erbanovou porazila o 69 setin. Třetí skončila Olga Fatkulinová z Ruska.

V průběžném pořadí SP se Erbanová, která úvod seriálu vynechala ze zdravotních důvodů, posunula na 12. místo. Ve Světovém poháru se na medailové pozice prosadila posedmé.