Seniorce přišel e-mail od zahraničního vojáka s nabídkou sňatku. Podvodníkovi poslala téměř 150 tisíc korun

13. června 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Vidina sňatku s vojákem ze zahraničí stála ženu ze Vsetína nemalé peníze. Podvodník na ní vylákal téměř sto padesát tisíc korun.

Celkem nevinně vypadala nabídka k seznámení, která přišla seniorce ze Vsetína na její e-mail. Psal se leden letošního roku a během dalších zpráv se žena dozvěděla, že se jedná o cizince, který jako voják slouží v zahraničí. Ženu neudivilo, že komunikace probíhá v češtině, a nepřekvapil ji ani návrh sňatku.

V polovině února žena prostřednictvím “agenta” platí certifikát pro právníka a během další doby se různé poplatky jen hrnou. Objevují se i platby prostřednictvím bitcoinové peněženky.

V květnu se do komunikace vkládá “policejní” agent a žádá o další peníze na vyšetřování. I tady se zprvu seniorce nejeví nic podezřelého a peníze posílá. Posledním požadavkem bylo zaslání 3000,- USD na zatčení podvodníka. Tuto částku seniorka už nezaplatila.

Podvodník na ženě vylákal bez tisícovky sto padesát tisíc korun. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod. Nadále zjišťují informace k tomuto skutku. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až pětileté vězení.

Policisté varují, že seznámení prostřednictvím internetu nese svá úskalí. Lidé by měli být velmi obezřetní. V žádném případě nedoporučují zasílat peníze cizím lidem.

Zprávy - další články