Senzace! Ester Ledecká vyhrála obří slalom snowboardového SP v Rogle

28. ledna 2017·Zprávy·Redakce

Ester Ledecká, FOTO: Facebook Ester Ledecká

Ester Ledecká vyhrála potřetí v kariéře paralelní obří slalom ve slovinské Rogle a připsala si druhé vítězství v sezoně snowboardového Světového poháru. Jednadvacetiletá závodnice tak díky celkovému osmému triumfu v elitním seriálu zvýšila vedení v průběžném pořadí SP alpských disciplín, které loni ovládla.

Úřadující mistryně světa v paralelním slalomu dnešním vítězstvím potvrdila svou suverenitu v obřím slalomu. V minulé sezoně Ledecká vyhrála všechny tři, do nichž nastoupila, a na úvod tohoto ročníku byla v prosinci v italské Carezze těsně druhá. O dva dny později si pak v Cortině připsala ve slalomu první výhru v sezoně.

Ledecká, jež minulý víkend absolvovala úspěšné závody v lyžařském SP v Garmisch-Partenkirchenu, vyhrála v Rogle už v letech 2014 a 2016. Dnes ovládla dopolední kvalifikaci a poté nenašla přemožitelku ani ve čtyřech vyřazovacích jízdách.