SKOKY: Prevc mistrem světa v letech na lyžích, Koudelka byl dvacátý

16. ledna 2016·Zprávy·Redakce

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil na mistrovství světa v letech na lyžích. Novým mistrem světa se v rakouském Bad Mitterndorfu stal Slovinec Peter Prevc.

Suverénní lídr skokanského Světového poháru Prevc se vedení v soutěži na Kulmu ujal po třetím kole, ve kterém vylepšil rekord můstku výkonem 244 metrů. Jury poté kvůli silnému větru finálové kolo zrušila. Prevc porazil o 3,3 bodu Nora Kennetha Gangnese a slaví další triumf po nedávném vítězství v Turné čtyř můstků.

Koudelka, který před dvěma lety v Harrachově skončil šestý, si oproti pátku o místo polepšil díky skoku dlouhému 202 metrů, jímž poprvé v Bad Mitterndorfu pokořil dvousetmetrovou hranici. Nejdelší český let v soutěži předvedl devatenáctiletý nováček v reprezentaci Vančura, který v pátečním 1. kole dolétl na 210,5 metru. Jan Matura, Tomáš Vančura a Lukáš Hlava se seřadili od 22. příčky.

BIATLON: Skvělá Soukalová! Vyhrála v Německu a zvýšila náskok v Světovém poháru