Školák (15) v Německu ubodal svého mladšího spolužáka

Ve škole v západoněmeckém městě Lünen, které leží u Dortmundu, dnes patnáctiletý školák ubodal svého o rok mladšího spolužáka. O případu informovala dortmundská policie, podle níž se podezřelého mladíka podařilo krátce po činu zadržet.

“Oběť i podezřelý jsou žáci školy. Okolnosti činu jsou předmětem vyšetřování,” uvádí policejní tisková zpráva, podle níž se případ odehrál krátce po 08:00 SEČ. Oběť i zřejmý pachatel mají německou národnost, útočník má také kazašský pas. Narodil se ale v Německu.

Příliš podrobností o útoku policie, která stále ohledává místo činu, nezveřejnila. Německá média se ale shodují na tom, že použitou zbraní byl nůž. Podle serveru listu Die Welt útoku předcházela hádka obou chlapců.

Server deníku Bild napsal, že celá škola, do níž podezřelý začal docházet teprve před nedávnem, byla po tragické události evakuována. Příbuzným oběti a školákům se dostává odborné pomoci.

Město Lünen, které leží asi půl hodiny cesty autem severně od centra Dortmundu, má zhruba 86.000 obyvatel. Zdejší školu, na níž se tragédie odehrála, navštěvuje 968 žáků.

Zdroj: ČTK