Skvělé! Tenistka Petr Kvitová postoupila na Australian Open do semifinále

22. ledna 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Česká tenistka Petra Kvitová je v semifinále Australian Open. Domácí Ashleigh Bartyovou v úterý porazila 6:1 a 6:4 a poprvé od vítězného Wimbledonu v roce 20014 postoupila na některém z grandslamových turnajů mezi nejlepší čtveřici. Její další soupeřkou bude nenasazená Američanka Danielle Collinsová.

V repríze nedávného finále turnaje v Sydney Kvitová v úvodním setu naprosto dominovala a získala ho za 28 minut. Druhá sada byla výrazně vyrovnanější, ale dvojnásobná wimbledonská šampionka tlaku Bartyové odolala, v deváté hře sama udeřila a získala brejk. Ten vzápětí při svém servisu potvrdila a svou vítěznou sérii prodloužila na deset zápasů.

Na letošním Australian Open ještě Kvitová neztratila set a bude favoritkou i v semifinále proti Collinsové. Na začátku této sezony v Brisbane ji ale udolala až v třísetové bitvě.