Sláva 16leté aktivistiky stoupá, setkala se s “Terminátorem”

28. května 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: twitter.com/Schwarzenegger

Bývalý herec a kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger se v pondělí poprvé setkal s 16letou švédskou aktivistkou Gretou Thunbergovou. Stalo se tak vpředvečer konference o klimatu R20 Austrian World Summit. Ve Vídni ji pořádá nevládní organizace R20 - Regions of Climate Action, kterou 71letý rakouský rodák založil.

Schwarzenegger a Thunbergová se podle rakouského listu Kurier vyslovili pro “větší ambice” a rychlejší přijímání opatření proti klimatické změně. Bývalý kulturista na twitteru zveřejnil společnou fotografii s drobnou dívkou, která stála u zrodu globálního hnutí školních stávek pro klima. “Musím připustit, že jsem byl fascinován, když jsem se setkal s Gretou Thunbergovou,” napsal Schwarzenegger.

Mladou Švédku přijal také rakouský prezident Alexander Van der Bellen. “Obdivuji ji už dlouho,” uvedla rakouský prezident na twitteru. “Greta a její spolubojovnice a spolubojovníci mi dávají naději, že s klimatickou krizí můžeme společně úspěšně zápolit,” dodal bývalý šéf rakouských zelených.

Vídeňské konference o změnách klimatu se v úterý kromě Schwarzeneggera, Thunbergové a Van der Bellena zúčastní také například generální tajemník OSN António Guterres, americký astronaut Scott Kelly nebo norský lyžař Aksel Lund Svindal.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články