Slavia navzdory prohře 1:2 v Borisově vydřela v LM postup

2. srpna 2017·Zprávy·Redakce

Slavia Prague’s players react after BATE scored a second goal during the Champions League third qualifying round, 2nd leg soccer match between BATE Borisov and Slavia Prague at the Borisov-Arena stadium, in Borisov, Belarus, Wednesday, Aug. 2, 2017. (AP Photo/Sergei Grits)

Fotbalisté Slavie vydřeli postup do závěrečného 4. předkola Ligy mistrů. Český šampion sice v odvetě 3. předkola prohrál v běloruském Borisově 1:2, ale po domácím vítězství 1:0 prošel díky gólu vstřelenému venku do play off o účast v základní skupině. Soupeře Pražanům určí páteční los v Nyonu.

V Borisově v šesté minutě otevřel po chybě slávistické defenzivy skóre Nikolaj Signěvič. Minutu před přestávkou vyrovnal hlavou jediný střelec prvního duelu Milan Škoda. Těsně po pauze sice domácí opět vedli díky Igoru Stasevičovi, ale postupový gól už nepřidali.

Slavia si postupem zajistila podzim v pohárech, v případě vypadnutí v závěrečném 4. předkole by přešla do základní skupiny Evropské ligy. Zároveň mají Pražané jistou prémii v přepočtu 146 milionů korun. Červenobílí usilují o druhý postup do skupiny Ligy mistrů, zatím si ji zahráli jen před deseti lety.