Slavia remizovala se Spartou 1:1. Souboj rivalů skončil nerozhodně potřetí za sebou

14. dubna 2019·Zprávy·Karolína Stránská

Fotbalisté Slavie remizovali v 28. ligovém kole v pražské derby se Spartou 1:1. Domácí poslal v Edenu do vedení ve 20. minutě Tomáš Souček, ale v 53. minutě srovnal Srdjan Plavšič. Souboj odvěkých rivalů skončil nerozhodně potřetí za sebou.

Slavia, která ve čtvrtek prohrála 0:1 v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea, v lize doma podruhé za sebou remizovala 1:1 a její náskok v čele tabulky na druhou Plzeň se snížil na pět bodů.

Červenobílí nevyužili šanci definitivně si zajistit triumf v základní části před blížící se nadstavbou a zatím nepřekonali své bodové maximum v jedné sezoně z ročníku 1995/96. Sparta na třetím místě tabulky dál ztrácí na Slavii 15 bodů a na Plzeň pak 10 bodů. Před čtvrtým Jabloncem má náskok šesti bodů.