Smrtelnou nehodu vozu Tesla vyšetří bezpečnostní úřady

V americkém státě Florida v pátek zahynul padesátiletý řidič elektromobilu Tesla Model 3. Srážku elektromobilu a vozu s návěsem vyšetří americké bezpečnostní úřady. Policejní úřad pro oblast Palm Beach neuvedl, zda byl v elektromobilu v době, kdy došlo k nehodě, zapojen samořídící systém zvaný autopilot, napsala agentura Reuters.

Automobilka Tesla se k záležitosti zatím nevyjádřila. Okolnosti nehody, při níž se vůz Tesly dostal pod traktorový přívěs a přišel o střechu, se podobají těm z května 2016, kdy podobným způsobem zahynul řidič sedanu Model S od téže firmy. Tento vůz měl zapnut systémem samořízení. Úřady ovšem tehdy nedospěly k závěru, že viníkem nehody je defekt vozu, ale nepřiměřená rychlost, jíž se vozidlo těsně před nehodou pohybovalo.

Vyšetřování se ujme Národní správa pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Národní komise pro bezpečnost dopravy (NTSB), které se zabývaly již předchozími nehodami automobilů značky Tesla, kdy byl spuštěn autopilot. NHTSA může nařídit stažení vozů, pokud se domnívá, že jsou vadné a představují pro účastníky provozu přílišné riziko.

Zdroj: ČTK