Sparta Ligu mistrů hrát nebude, proti CSKA promarnila dvoubrankový náskok!

5. srpna 2015·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Sparty trestuhodně zahodili šanci postoupit do Ligy mistrů. V třetím předkole vedli nad CSKA Moskva 2:0, ale nakonec zápas prohráli a v soutěži se loučí.

Sparta začala famózně. Už po pěti minutách brankář CSKA zazmatkoval při boji o míč s vlastním obráncem a za další dvě minuty už lovil balon ze sítě. Po pravé straně utekl Fatai , odcentroval před branku, kde obránce přesprintoval Krejčí, a domácí vedli 1:0.

V 16. minutě bylo ještě veseleji! Tentokrát vybojoval balon Dočkal a nacentroval jej zleva, kam vběhl Fatai. Jeho střela sice trefila brankáře, jenže ten zapadl i s balonem do brány. Po půl hodině hry se prosadili i hosté. Matějovský přišel o míč a Jeremenko přesně našel přihrávkou Musu, který snížil.

Tyčka Lafaty, vyloučení Matějovského

A po pěti minutách druhé půle se začínalo od začátku. Obrana Sparty nechala utéci Nababkina, jenž centrem našel Musu a ten svým druhým gólem vyrovnal. Na hřiště se pak za Fataie dostal David Lafata a v 61. minutě trefil z voleje tyčku!

Za tři minuty bylo se Spartou zle, protože italský rozhodčí dal červenou kartu Matějovskému! Škoda, že si poté nevšiml toho, když obránce CSKA držel oběma rukama Lafatu v pokutovém území… Patnáct minut před koncem napřáhl z dálky Dzagojev a vyřadil Spartu z milionářské soutěže.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Sparta Praha – CSKA Moskva 2:3 (2:1)

Branky: 6. Krejčí, 16. Fatai – 34. a 51. Musa, 76. Dzagojev. Rozhodčí: Mazzoleni – Manganelli, Galloni (všichni It.). ŽK: 28. Frýdek (SPA), 88. Hušbauer (SPA) – 73. A. Berezuckij (CSK). ČK: 64. Matějovský (SPA). První zápas: 2:2.

Sparta: Bičík – Mareček, Holek (64. Konaté), Hybš – Frýdek, Matějovský, Vácha, Dočkal, Costa – Fatai (54. Lafata), Krejčí (87. Hušbauer). Trenér: Ščasný.

CSKA: Akinfejev – Fernandes, V. Berezuckij, A. Berezuckij, Nababkin – Tošič (82. Milanov), Wernbloom, Eremenko, Natcho (80. Ignaševič), Dzagojev (90.+3 Golovin) – Musa. Trenér: Sluckij.