Střelec z ostravské nemocnice je mrtvý, střelil se do hlavy

Muž, který v úterý ráno zastřelil v ostravské fakultní nemocnici šest lidí a tři zranil, je po smrti. Střelil se do hlavy ještě před zásahem policie. Šlo o dvaačtyřicetiletého muže z Opavska, zbraň nedržel legálně. Oběťmi jsou pacienti traumatologické ambulance z nemocniční polikliniky, nejsou mezi nimi děti. Na briefingu po dopadení pachatele to uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Policie nyní pracuje na identifikaci obětí a zjišťuje, co pachatele ke střelbě vedlo. Střelba trvala několik vteřin. “Přišel a vykonal své dílo,” dodal Kužel. Komplice neměl.

Pachatel po střelbě z nemocnice utekl. “Pachatel opustil nemocnici v době příjezdu policie,” uvedl Kužel. Policie pachatele dopadla v Děhylově na Opavsku, akce se účastnilo několik stovek policistů.

“Dopadli jsme pachatele střelby. Dvaačtyřicetiletý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při pátraní,” uvedla policie na twitteru. Již dříve zveřejnila fotografii pravděpodobného pachatele, značku a SPZ vozidla, v němž se muž pohyboval.

Ministr vnitra Jan Hamáček dodal, že pachatel se pokusil o sebevraždu. Nezemřel ihned, zraněním podlehl po půlhodinové resuscitaci. Ministr ocenil práci policistů, pracovali podle něj excelentně. Na místě tragedie byli za tři minuty a střelce našli za tři hodiny.

Ze tří zraněných jsou podle policejního ředitele dva zraněni těžce a jeden lehce.

 

Zdroj: ČTK