Stropnický potvrdil, že skončí ve vládě i ve Sněmovně

9. května 2018··Karolína Stránská

Ministr zahraničí v demisi a místopředseda hnutí ANO Martin Stropnický potvrdil, že skončí ve vládě i ve Sněmovně. V hnutí ANO zůstane. Jedenašedesátiletý bývalý velvyslanec v Itálii nebo ve Vatikánu by se rád vrátil do diplomacie. Řekl to v rozhovoru pro Lidové noviny (LN). Server Aktuálně.cz minulý týden s odvoláním na nejmenované zdroje napsal, že Stropnický bude velvyslancem v Izraeli.

“Na post ve ´druhé vládě´ neaspiruji. Sněmovna má pro mě příliš mnoho negativní energie,” uvedl Stropnický. Prezidentovi Miloši Zemanovi podle svých slov také řekl, že přirozený mu přijde návrat do diplomacie. Podle vznikající dohody o vytvoření koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD, která má vystřídat nynější kabinet ANO v demisi, by mělo křeslo ministra zahraničí připadnout sociální demokracii. Zeman už letos v dubnu uvedl, že zájmu Stropnického stát se velvyslancem vyhoví.

Zda zamíří na místo velvyslance v Izraeli, Stropnický nepotvrdil. “Není důvod bořit mosty,” odpověděl na otázku, zda zůstane členem ANO. K setrvání v politice ho přemlouval předseda ANO a premiér v demisi Andrej Babiš, řekl Stropnický. Doplnil, že se mu zdá nefér z hnutí vystoupit v době, kdy ANO prožívá složité chvíle kolem sestavování vlády.

Zdroj: ČTK

- další články