Otřesný případ: Švédka měla 28 let věznit svého syna. Zavřela ho, když mu bylo 12

1. prosince 2020·Zprávy·Barbora Pisingerová·ČTK

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Švédská policie zadržela 70letou ženu, která čelí podezření, že desítky let věznila doma svého syna. Muže ve věku 41 let ve špatném zdravotním stavu našla v neděli v bytě nedaleko Stockholmu jeho příbuzná, informovala v úterý agentura Reuters.

Otřesný případ ze Švédska obletěl celý svět. Podle prokurátorky Emmy Olssonové mohla být oběť v bytě zavřená téměř 30 let, některé zdroje uvádějí 28. Švédský list Expressen napsal, že syn zadržené ženy přestal asi ve 12 letech navštěvovat školu.

Příbuzná, která muže objevila, švédským médiím řekla, že dotyčný seděl v rohu místnosti na zemi a prakticky nebyl schopen mluvit. Navzdory svému věku měl jen málo zubů, byl podvyživený a jeho nohy byly pokryté zanícenými ranami.

Muže objevila příbuzná

Příbuzná uvedla, že již delší dobu matku z věznění syna podezírala. Když se dozvěděla, že je žena v nemocnici, tak se do jejich bydliště v okrese Haninge jižně od Stockholmu v neděli večer vydala.

“Bylo to jako v nějakém hororu,”řekla švédskému listu Expressen. V bytě byla tma a spousta odpadků. Zavolala jsem záchranku a nemocnice pak o případu uvědomila policii, dodala.

“Muž je nyní v nemocnici… Potřeboval operaci,”potvrdila prokurátorka Olssonová bez dalších podrobností. Matka obvinění z věznění syna a z vážného ublížení na těle odmítá, dodala prokurátorka.

Zprávy - další články